Followers

Sunday, August 08, 2010

Bulan Penghayatan Rukun Negara dan Bulan Kemerdekaan

BULAN PENGHAYATAN RUKUN NEGARA DAN SAMBUTAN BULAN KEMERDEKAAN KE 53 SMK CHERANG RUKU

Tarikh : 2 Ogos - 30 Ogos 2010

RASIONAL:

Bulan Ogos 2010 adalah merupakan bulan menyambut kemerdekaan yang ke 53. Sebagaimana disarankan setiap tahun oleh pihak sekolah, Panitia Sivik dan Kewarganegaraan SMK Cherang Ruku mengambil inisiatif untuk memeriahkan majlis sambutan kemerdekaan peringkat sekolah ini dengan menganjurkan beberapa program dan pertandingan kepada semua warga SMK Cherang Ruku. Program ini disatukan bersama dengan Program Penghayatan Rukun Negara untuk memberi pengetahuan, kesedaran dan semangat kecintaan yang mendalam seluruh warga SMKCR terhadap negara ini dan mendukung semangat 1 Malaysia yang dilancarkan oleh Perdana Menteri Malaysia.

OBJEKTIF :
Semua warga SMKCR dapat
-Memahami isi kandungan Rukun Negara
-Menyemai semangat bersatupadu dalam kalangan berbagai bangsa
untuk membentuk 1 Malaysia
-Mempunyai semangat patriotik dan sayang kepada negara
-Bertekad menaikkan nama sekolah agar menjadi Sekolah Cemerlang
Menjelang 2010.

Ucapan perasmian oleh Tuan Pengetua Haji Zainuddin Harun








Calon STPM 2009 ke Universiti Awam 2010/2011

TINGKATAN 6 ATAS WAWASAN

Bil

NAMA PELAJAR

KURSUS/UNIVERSITI

1

ANUAR BIN MD NASSIR

Pengurusan Teknologi - UTHM

2

CHE WAN AZMIN BIN CHE WAN SALLEH

Pengurusan Teknologi - UUM

3

HAZMER BIN MAMAT

Pendidikan Pengajian Malaysia UPSI

4

IZWAN SYAH BIN IBRAHIM

Pendidikan Peng Malaysia - UPSI

5

KAMARUL AZAM BIN MOHD ROSLAN

Perniagaan Antarabangsa -UiTM

6

MOHD AZWAN BIN ZAHARI

Kaunseling - UMS

7

MOHD NASRUN AMIR BIN PA’HAMIN

Pengurusan Teknologi - UUM

8

MOHD SAIFUL ZALIZAN BIN YAACUB

Pengurusan Teknologi - UUM

9

MUHAMMAD ZAIM BIN MAT YAACOB

Pengurusan Alam Sekitar - UPM

10

MUHAMMAD RABBI BIN ABD RAHIM

Pengurusan Muamalat - UUM

11

MOHAMAD JUHARI BIN ABD WAHAB

Pengurusan Teknologi - UUM

12

MOHAMMAD NUR AIZAT BIN MAT ROPI

Pengurusan Teknologi - UUM

13

NIK ANIRA BIN NIK ABDULLAH

Ekonomi - UM

14

NIK AZIZI BIN NIK HASSAN

Pendidikan Peng Malaysia - UPSI

15

NOOR FATHIAH BINTI MOHAMAD

Pengurusan Teknologi - UUM

16

NORHUMAIRA BINTI JUHAI

Peng Teklogi Industri - UMP

17

NUR ATIKAH BIN ABDUL JABAR

Keusahawan - UUM

18

NUR AFIKAH BIN DONIA

Pendidikan Moral - UUM

19

NUR ATIQAH BINTI HASHIM

Pengurusan - USM

20

NURAIDA BINTI JUSOH

Ekonomi - UKM

21

NURUL HUSNA BINTI MOHD ROUDUAN

Pengursan Sumber Manusia - UiTM

22

NURUL SUHADA BINTI ZAKARIA

Pengurusan Pelancongan - UUM

23

ROZIANA BINTI MOHD SHAFII

Peng Sumber Manusia - UPM

24

SHAFINAH BIN ZABAWI

Peng Sumber Manusia - UPM

25

SITI AISYAH BIN JUSOH

Peng Sumber Manusia - UPM

26

SITI SAERAH BINTI YAZID

Pengurusan Teknologi - UUM

27

WAN ASNIEZA BINTI WAN ASRI

Ekonomi - UM

28

ZAHIRAH BINTI SAMSUL BAHARI

Pendidikan Peng Malaysia - UPSI

29

SITI ZUBAIDAH BINTI HANAPI

Kaunseling - UMT

Calon STPM 2009 ke Universiti Awam 2010/2011

TINGKATAN 6 ATAS CEMERLANG

Bil

NAMA PELAJAR

KURSUS/UNIVERSITI

1

AMERA BINTI MOHAMMED

Multimedia - UUM

2

IKHLAS SHAIDANI BINTI MAMAT@ MOHD

Teknologi Seni Reka - UNIMAS

3

IZLAN KHARFI BIN RASHID

Pengurusan Awam - UUM

4

MOHAMAD ABDUL RAHIMI HAFIZ B HARIS

Peng Resiko dan Takaful - UDM

5

MOHD AMIRUL BIN LOKMAN

Sejarah - UKM

6

MOHD FAIZUL BIN SAMAN

Pedidikan KH - UPSI

7

MOHD HISYAMUDIN BIN ABDUL WAHID

H. Industri dan Organisasi - UMS

8

NIK NABILA AISHAH BINTI NIK HASSAN

Kaunseling - UMT

9

NOOR HASLINDA BINTI ARIFFIN

Peng Sumber Manusia - UUM

10

NOR AZURA BINTI AWI

Komunikasi - UUM

11

NOR SHUHAILA BINTI KAMARUDDIN

Pengurusan Maklumat - UiTM

12

NOR SUHAILA BINTI MOHD SIDEK

Pgrsn Perkhid Pelanggan - UiTM

13

NORADILA BINTI SIDEK AHMAD

Pengurusan Teknologi - UUM

14

NORHALIZA BINTI CHE AHMAD

Komunikasi - UUM

15

NUR ’AQILAH BINTI ADNAN

Pengurusan Teknologi - UUM

16

NURUL AKMA BINTI MOHD NAWI

Peng Sumber Manusia - UUM

17

RAJA MUHD ULIYAMIN B RAJA YUNUS

Pembangunan Manusia - UKM

18

SITI FARHAH BINTI MOHD FAIZ

Pengurusan Teknologi -UUM

19

SOM CHAY A/L EH MON

Komunikasi -UUM

20

SUVIE A/P EH SAI

Pengurusan Teknologi - UUM

21

TUAN NURHASLIZA BINTI TUAN KECHIK

Pengurusan Teknologi - UUM

22

WAN NORFATINI BINTI WAN SALEH

Peng Teknologi Industri - UMP

Calon STPM 2009 ke Universiti Awam 2010/2011

TINGKATAN 6 ATAS BESTARI

Bil

NAMA PELAJAR

KURSUS/UNIVERSITI

1

AMIRULLAH BIN DZULKEFLI

Teknologi Seni Reka - UNIMAS

2

AZIRAUDA BINTI YANG OTHMAN

Teknologi Seni Reka - UNIMAS

3

MOHD FIRDAUS BIN MOHAMMAD

Pengurusan Teknologi - UUM

4

MOHD LATEPI BIN SEMAN

Multimedia - UUM

5

MOHD RIDZUAN BIN RAZAK

Sinematografi - UNIMAS

6

MUHAMAD SYAMIM SYAZWAN BIN DERMAN

Peng Sumber Manusia - UUM

7

NOORSUHAIDA BINTI MOHD AMINOOR

Pengurusan Teknologi - UUM

8

NOR HASHIMAH BINTI MOKHTAR

Pengajian Kreatif - UMK

9

NOR HASIKIN BINTI HAMZAH

Teknologi Seni Reka - UNIMAS

10

NORASYIDA BINTI ABDULLAH

Pengurusan Kerja Sosial -UMS

11

NUR ASIAH BINTI CHE MANSOL

Peng Sumber Manusia - UUM

12

SAYMA BINTI FAUZI

Teknologi Seni Reka - UNIMAS

13

SITI NORAIDA BINTI MOHD ROZALI

Komunikasi -UUM

14

W. NURMURNIRAH AYU BINTI WAN HAIRUDIN

Multimedia -UUM

15

WAN NORFATIN SHAHIRA BT WAN MUHAMAD ZIN

Pengurusan Teknologi -UUM

16

WAN ZAHIDAN BIN WAN HASAN

Pengurusan Tejnologi -UUM